Jak zainstalować Program PIT 2017/2018?

Dzięki szybko postępującej cyfryzacji mediów, a co za tym idzie procedur urzędowych i urzędów administracji publicznej, otrzymujemy możliwość rozliczenie rocznego zeznania podatkowego PIT 2017/2018 poprzez dedykowany program komputerowy. Nasz program komputerowy PIT to jedna z najszybszych, zaprojektowanych z myślą o przeciętnym podatniku aplikacja dostępna zarówno w trybie online (czyli bezpośrednio z tej strony internetowej), jak i w formie programu komputerowego, instalowanego na dysku domowego PC.

W niniejszej instrukcji opisujemy procedurę instalacji programu komputerowego PIT-Y 2017/2018 dla komputerów osobistych z systemem operacyjnym Windows (7/8/10). W przypadku użytkowania innego systemu operacyjnego (np. Linux, Mac OS) rekomendujemy rozliczanie się w trybie online, przez stronę internetową. W przyszłości przewidujemy także wersje dyskowe dla innych systemów operacyjnych.

Dlaczego warto rozliczać PIT 2017 przez Internet lub program?

System rozliczania się z fiskusem przez aktywne formularze w formie cyfrowej, tzw. e-pity to obecnie najszybsza i najwygodniejsza opcja dla podatników rezygnujących z tradycyjnej formy papierowej. Jest to także forma rozliczania preferowana i zalecana podatnikowi przez Ministerstwo Finansów. Z roku na rok przybywa cyfrowych podatników, o czym świadczą dane z 2016 roku.

Najważniejsze zalety rozliczanie się programem PIT to:

· szybki czas rozliczenia i łatwy kalkulator

· prosta obsługa

· wygodna przesyłka do urzędu przez e-mail

· wszystkie druki PIT i załączniki w jednym miejscu

· program jest bezpłatny

· rozliczanie przez program komputerowy lub w trybie online

Jak zainstalować program PIT-Y 2017/2018 na komputerze?

Oto, jak krok po kroku należy zainstalować program komputerowy PIT 2018.

Krok 1 – pobierz program na dysk

Klikamy na stronie internetowej na przycisk POBIERZ PROGRAM PIT. Program zacznie się pobierać także po kliknięciu na link

Pobierz program PIT

Kiedy pojawi się okienko przeglądarki, klikamy na przycisk Zapisz. W zależności od przeglądarki, plik instalacyjny zapisze się na Pulpicie lub w innej lokacji, podanej w ustawieniach (w folderze, do którego zwyczajowo pobieramy pliki). Sam proces pobierania zajmie od kilku do kilkunastu sekund (w zależności od tego, jaką szybkością łącza internetowego dysponujemy).

Krok 2 – odpalamy program instalacyjny

Kiedy „instalka” zapisała się już na dysku – odnajdujemy plik, a następnie dwa razy klikamy lewym przyciskiem myszki na ikonie pliku PIT-Y2018Setup.exe. Zobaczymy ekran startowy, po przeczytaniu informacji klikamy na przycisk Dalej.

Krok 3 – czytamy umowę licencyjną

Pojawi się treść umowy licencyjnej oraz zasad użytkowania programu PIT-Y 2017/2018. Zaznacz pole Akceptuj warunki umowy, a następnie kliknij lewym przyciskiem myszy na przycisk Dalej.

Krok 4 – wybierz miejsce docelowe instalacji programu PIT-Y 2016/2017

W następnym oknie wybieramy miejsce docelowe (dysk i folder), w którym program zostanie zainstalowany razem z bazą druków i załączników, oraz wszystkimi niezbędnymi plikami. Standardowa ścieżka dostępu (instalacji) programu to: C:\Program Files (x86)\PIT-Y.pl 2017\ . Po wybraniu dysku i folderu docelowego klikamy lewym przyciskiem myszy na przycisku Dalej.

Krok 5 – Tworzenie skrótów i ułatwień dostępu

W kolejnym oknie wybieramy, czy program ma utworzyć grupę PIT-Y2018 w Menu Start systemu Windows, a także ikonę szybkiego dostępu na Pulpicie. Oczywiście są to ułatwienia dostępu, dzięki którym nie musimy każdorazowo wyszukiwać aplikacji z listy programów. Zaznaczamy właściwe pola, a następnie klikamy na przycisk Dalej.

Krok 6 – Finalizacja instalacji

To już ostatni etap procesu. Instalator podsumuje wybrane przez nas opcje, a następnie po kliknięciu na przycisku Instaluj dokona finalizacji całości procesu instalacyjnego. Nie powinno to potrwać dłużej, niż kilkanaście sekund. Po wszystkim klikamy na pole Zakończ. Możemy też od razu uruchomić program – w tym celu należy zaznaczyć pole Uruchom program PIT-Y 2016/2017.

Program jest gotowy do pracy na naszym komputerze.